Idea

Nazywam się Magdalena Małkiewicz i jestem dyplomowaną fizjoterapeutką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Aktywność fizyczna towarzyszy mi od najmłodszych lat a praca z ciałem zawsze była dla mnie zarówno wielkim wyzwaniem jak i źródłem satysfakcji, gdy udawało mi się pokonywać własne słabości i z dumą odnotowywać, czasem drobne, ale wypracowane własnym trudem, sukcesy. Na jogę trafiłam przypadkiem, za namową mojej przyjaciółki, Katarzyny. Broniłam się rękami i nogami, będąc przekonaną, iż  joga nie jest dla mnie. Nie ten rodzaj aktywności, myślałam, nie wiedząc jeszcze, że takie myślenie czyniło ze mnie kolejną ofiarę stereotypowego postrzegania jogi jako zajęć  bardzo statycznych, trochę nudnych i raczej niepozwalających na rozładowanie energii. Ot, lekkie ćwiczenia rozciągające, medytacja ,zapach kadzideł, tyle. Pomyliłam się bardzo. Z pierwszych zajęć wyszłam zlana potem ale przyjemnie zmęczona, z lekką głową. Doceniłam mądrość, precyzję i logikę wykonywanych asan. Pozycja stojąca nabrała dla mnie nagle innego wymiaru, poczułam mięśnie, które znałam tylko z zajęć anatomii. Tak, 12 lat temu, zaczęła się moja przygoda z jogą, za którą jestem wdzięczna Mariannie Gutterwil – mojej pierwszej i najbliższej mi Nauczycielce jogi wg przekazu B.K.S Iyengara. W tym czasie dojrzewała też we mnie myśl, aby swoją pasję połączyć z pracą. Zapragnęłam dzielić się swoimi doświadczeniami i czerpać radość nie tylko z praktyki własnej, ale również z nauczania.

Ukończyłam studia podyplomowe:  „Psychosomatyczne aspekty praktyki jogi” na Akademii Wychowania Fizycznego pod kierunkiem profesora Leszka Kulmatyckiego.

Jestem w Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej jako instruktor hatha jogi pod przewodnictwem prof. AWF dr hab. Janusza Szopy

Ukończyłam 4-letni kurs Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Jako terapeutka ruchowa, mam doświadczenie w pracy z osobami, borykającymi się z różnego typu problemami zdrowotnymi. Uczestniczyłam w warsztatach wielu wybitnych nauczycieli jogi: Lois Steinberg, Rita Keller, Stephan Lalo, Jacky Nett, Roman Grzeszykowski, Konrad Kocot, Darek Wojteczek, Robert Spica, Jurek Jagucki, Lesław Kulmatycki. Każdy warsztat jest dla mnie cenną lekcją, którą staram się wykorzystać do codziennej pracy z ludźmi, który jednak za każdym razem pozostawia  refleksję, że przede mną jeszcze długa droga. Droga nauki jogi, nauki przekazu, nauki pracy z drugim człowiekiem.

Doświadczenie zawodowe nabyłam pracując również z ludźmi we Francji jako terapeutka ruchowa.

Od lat interesuję się biomechaniką ruchu, zdrowym odżywianiem, dietetyką i naturalnymi formami leczenia i suplementacji. Biorę udział w szkoleniach i seminariach związanych ze zdrowiem.

W dalszym ciągu uprawiam wiele sportów zarówno letnich jak i zimowych. Za sprawą mojej drugiej Połowy zakochałam się w kite surfingu, który daje mi poczucie wolności i wielką przyjemność.

Każda minuta w pracy z ciałem, ludźmi i aktywnościami ruchowymi uczą mnie pokory, cierpliwości i dystansu a także dają energię i kopa żeby przeżyć życie jak najlepiej i z jak największym uśmiechem.

M.

Top